Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Rogów od numeru 122 do 180 oraz Bieszków Dolny do nr 15A,  że dnia 20 czerwca 2024r (czwartek) od godz. 8.00 do godz. 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody z powodu prowadzenia prac na sieci wodociągowej.

Za utrudnienia przepraszamy.

2 czerwca 2024 roku w Przysusze odbyły się  64 Dni Kolbergowskie. Celem przeglądu  była popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji  muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców wsi regionu radomskiego. Gminę Mirów reprezentowały: Zespół MIROWIANKI z Mirowa Starego, Górnianki z Bieszkowa Górnego, Stokrotki ze Zbijowa Małego  i Niezapominajki ze Zbijowa Dużego.

W dniu 08 czerwca 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie odbył się Turniej Zapaśniczy, w ramach Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych oraz Międzywojewódzkiego Turnieju Zapaśniczego Dzieci. W turnieju wystartowało  116 zawodników reprezentujących 8 klubów.

JEDNORAZOWA ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW: PAPIER.

Urząd Gminy Mirów informuje, że termin odbioru odpadów: PAPIER (worek niebieski) przypadający na dzień 08.07.2024r. (poniedziałek) zostaje jednorazowo przełożony na dzień 05.07.2024r. (piątek).

Po tym terminie usługa będzie już realizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem na 2024r.

Za utrudnienia przepraszamy.

A my dalej w temacie Dnia Dziecka, dziś uczniowie rozegrali turniej piłki nożnej. W grze uczestniczyło 6 drużyn, wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą  o zajęcie pierwszego miejsca.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze zarówno wśród grających jak i kibiców.

Na koniec uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji. Warszawa, 28 maja 2024 r.

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

W niedzielę , 26 maja 2024r. Aula Papieska na Jasnej Górze stała się miejscem ważnej uroczystości. Odbyła się w niej Gala Laureatów podsumowująca Międzynarodowy Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono laureatów konkursu i ich rodzin. Wśród nich znalazły się laureatki konkursu, solistki które reprezentowały działający w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Mirowie  Zespół Folklorystyczny „Radosne Nutki”: Dominika Dygas, Solomija Siczkoriz i Kamila Guza z rodzinami oraz opiekunowie zespołu: Elżbieta Kuźdub i Jan Ulewiński.  Nutki otrzymały trzy nagrody, zajmując wysokie miejsca na podium.

„Radosne Nutki” po raz kolejny wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w Częstochowie i po raz trzeci zostały jego laureatami. To wyjątkowe wydarzenie, przyciągnęło utalentowane dzieci i młodzież, osoby dorosłe. Podczas emocjonujących przesłuchań finałowych zespół reprezentowały trzy solistki: Dominika Dygas, Solomiia Siczkoriz, Kamila Guza.

Informujemy, że 2 maja Urząd Gminy Mirów będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. 

Szanowni Państwo!

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, związane z brakiem wody w Państwa domach w Bieszkowie Dolnym, Bieszkowie Górnym, Rogowie, Mirówku, Mirowie Nowym, Mirowie Starym i w Osinach Majorat w dniach 25.04-26.04.2024r. Utrudnienia w dostawach wody związane są z pracami modernizacyjnymi (prace końcowe) prowadzonymi na terenie hydroforni w Mirówku. Jednocześnie informujemy, iż staramy się, aby awaria została usunięta w możliwie jak najszybszym czasie, oraz żeby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w dniu 29.04.2024r. (poniedziałek) zostanie wypłacony zwrot podatku akcyzowego.