Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego”.

15października  odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Uhonorowano pary z gminy Mirów, które od 1969 i 1970 roku pozostają w małżeństwie na dobre i złe. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, dekoracja odbyła się z rocznym opóźnieniem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie Starym odprawioną przez ks. Krzysztofa Świątka z Parafii pw. Św. Edwarda w Gąsawach Rządowych. Ks. Krzysztof życzył jubilatom wytrwałości i błogosławieństwa na dalsze wspólne lata.

Dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Bieszkowie Dolnym. Wręczenie medali przyznanych jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poprzedziły życzenia i gratulacje złożone przez Wójta Gminy Mirów Artura Siwiorka i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dorotę Mańko. Część artystyczną uroczystości przygotował  specjalnie na tą okazję zespół Radosne Nutki pod przewodnictwem Pana Janusza Ulewińskiego i Pani Elżbiety Kuźdub.

Drodzy Państwo, z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy najserdeczniejsze życzenia. Pogody ducha, długich lat życia w zdrowiu i miłości, którą od tylu lat wspólnie pielęgnujecie.

 

SAVE 20211019 075924

 

SAVE 20211019 075852